Studentska liga u futsalu

Ekonomisti se plasirali u polufinale Studentske lige u futsalu!

U nedjelju, 17. 02. 2018. godine sa početkom u 12 h, u sali Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore, ekipa Ekonomskog fakulteta odigrala je četvrtfinalnu utakmicu Studentske lige u futsalu protiv ekipe Fakulteta političkih nauka. Ekonomisti su dokazali svoj kvalitet i plasirali se u polufinale zadivljujućim rezultatom, 10:1.

Na samom početku utakmice, u 6. minutu, protivnička ekipa povela je sa 1:0 golom Kalača, nakon što je golman ekipe Ekonomskog fakulteta, Boljević, isključen iz igre. Boljevića je na golu Ekonomskog fakulteta zamijenio Jokić. Ipak, naši fudbaleri su brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. Prvi na listu strijelaca za Ekonomski fakultet upisao se Miličić u 11. minutu. Od tada krenula je serija golova, koja je dokazala kvalitet ekipe Ekonomskog fakulteta. Ekonomisti su nastavili da napadaju protivnika i Ajković u 19. minutu postiže pogodak. Dakle, prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:1 u korist naše ekipe. U drugom poluvremenu, seriju golova nastavio je Miličić, u 22. minutu. Ofanzivna igra ekonomista se nastavila, pa je šansu iskoristio i Šćekić u 28. minutu obezbijedivši rezultat od 4:1. Šanse su se nizale jedna za drugom, pa je naša ekipa povela sa rezultatom 5:1 golom Ajkovića u 34. minutu. Među strijelcima našao se i kapiten Vukčević, koji je zatresao protivničku mrežu čak tri puta u 36., 37. i 38. minutu. I u naredna dva minuta, ekonomisti su demonstrirali svoj kvalitet i nadmoć na terenu, golovima Šćekića u 39. i Perovića u 40. minutu!

Ovim fantastičnim rezultatom, ekipa Ekonomskog fakulteta plasirala se u polufinale koje će igrati protiv UDG-a.