Ekonomisti šampioni Studentskog kupa u odbojci

Ekonomisti ponovo šampioni Studentskog kupa u odbojci

U subotu, 28. oktobra 2017. godine, u sali Univerzitetskog sportskog centra, odigrana je finalna utakmica Studentskog kupa Crne Gore u odbojci između ekipa Ekonomskog i Elektrotehničkog fakulteta. Ekonomski fakultet je i ove godine opravdao ulogu favorita, savladavši protivnike rezultatom 2:0 (25:15, 25:14).

U prvom setu utakmice, ekonomisti su nametnuli žestok tempo, pa poslije rezultata 11:0, nijesu rivalu ostavili mnogo mjesta za preokret. Bilo je jasno da neće odreći titule. Borbenost, požrtvovanost i timski duh krasili su igru našeg odbojkaškog tima. Fantastični Ivan Zvicer je nepogriješivom igrom, od samog starta pa do kraja utakmice, ‘’paralisao’’ protivničku igru, ne dozvolivši im da uzimaju poene tako lako.

Ekonomisti su drugi set počeli malo opuštenijom igrom, a ETF energičnije, pa je do polovine seta bilo neizvjesno ko će ga osvojiti. Ipak, to nije obeshrabrilo naše, koji su svojom maestralnom igrom uveli meč u mirnu završnicu i osvojili drugi set, rezultatom 25:14.

Nije izostala ni podrška sa tribina za najtrofejniju ekipu Ekonomskog fakulteta, koja je riznicu pehara Fakulteta obogatila za osmo uzastopno zlatno odličje u odbojci i svojom izvanrednom igrom pokazala zašto već godinama niko ne može da ih skine sa trona.

Poslije kraja utakmice, najboljim odbojkašima su uručena odličja. U dodjeli se, ekipama Ekonomskog i Elektrotehničkog fakulteta, pridružila ekipa Arhitektonskog fakulteta, koja je u utakmici za 3. mjesto savladala Prirodno-matematički fakultet.

Čestitke odbojkaškoj ekipi Ekonomskog fakulteta!

Ekonomski – Elektrotehnički 2:0 (25:15, 25:14)

Ekonomski fakultet: Radulović Filip, Aranitović Božidar, Međedović Miloš, Čađenović Novica, Kilibarda Milica, Ivanović Vladimir, Jevtović Filip, Muhović Ena, Muhović Erna, Raičković Boško, Zvicer Ivan, Petrović Anđelija
Elektrotehnički fakultet: Dedić Slobodan, Dedić Boban, Bogojević Jovan, Bogojević Filip, Vujović Filip, Vojinović Milica, Dulović Ljubiša, Moskov Vlado